Discovery měl původně odstartovat ke svému poslednímu letu dnes ve 20:04 SEČ, nový termín startu ještě nebyl stanoven. NASA se má k problémům a k dalšímu postupu vyjádřit na tiskové konferenci, její čas zatím neupřesnil.

Raketoplán měl původně odstartovat už 1. listopadu, start byl ale kvůli technickým problémům a později kvůli špatnému počasí postupně odložen až na dnešek. Technici NASA začali dnes v 10:38 SEČ plnit nosnou raketu palivem, při tom ale objevili, že tekutý vodík z nádrže uniká. Přípravy startu proto byly zastaveny.

Pokud se má jedenáctidenní mise Discovery uskutečnit ještě v listopadu, musí raketoplán odstartovat nejpozději v neděli. Mezinárodní vesmírná stanice (ISS), u níž Discovery zakotví, totiž bude v dalších dnech obíhat Zemi tak, že stráví více času na osvětlené straně planety. Pro raketoplán by to znamenalo problém, protože sluneční paprsky by jeho plášť přehřívaly.

Pokud Discovery do neděle neodletí, nejbližší další okno pro start bude volné až na začátku prosince.


Raketoplán má na ISS vynést logistickou plošinu užívanou při práci astronautů vně stanice, víceúčelový modul, zásoby i náhradní díly na nutné opravy. Na palubě Discovery bude i humanoidní robot Robonaut 2, který má při vesmírné misi ukázat, jak mohou humanoidi pomáhat posádce na oběžné dráze. Podle expertů najdou roboti uplatnění hlavně v naléhavých situacích a při práci v nebezpečném prostředí a s nebezpečnými látkami.

Discovery po této misi ukončí provoz po 26 letech. První let tohoto raketoplánu se uskutečnil 30. října 1984. Během 38 misí strávil raketoplán 351 dní na oběžné dráze, tedy téměř celý rok. Zemi obletěl 5628krát a nesl 246 členů posádky.