Pracovníci NASA utáhli šrouby v místech, kde zřejmě palivo unikalo. V noci na středu začali vypouštět nádrže raketoplánu a po jejich vyprázdnění vymění obě těsnění uvnitř nádrže. Palivo by mělo být načerpáno zpátky do 25. října, takže termín startu 1. listopadu není ohrožen.

Manévrovací pohon Discovery se používá k úpravě kurzu raketoplánu na oběžné dráze, především k jeho přistání u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Pohony také dávají impulz k zahájení sestupu z oběžné dráhy zpět na Zemi.

Discovery poletí do vesmíru naposledy. V rámci své jedenáctidenní mise dopraví na ISS logistickou plošinu užívanou při práci astronautů mimo stanici a modul pro uložení zásob a odpadu. Raketoplán vynese na oběžnou dráhu také nejdůležitější náhradní díly pro nutné opravy na ISS.

Pro Discovery bude současný start 39. letem do vesmíru a 12. misí k ISS. Raketoplán poprvé letěl do kosmu v roce 1984.

Po startu Discovery se plánuje ještě na 26. února let raketoplánu Endeavour, poté by se měl provoz raketoplánů zastavit. Americký Kongres nicméně v rozpočtu pro NASA na příští rok vyčlenil i peníze pro jeden dodatečný start raketoplánu Atlantis. NASA však zatím tento let nenaplánoval.


O zastavení provozu raketoplánů k letošnímu roku rozhodl v roce 2004 tehdejší americký prezident George Bush a jeho nástupce Barack Obama rozhodnutí potvrdil. Start Endeavour se uskuteční v roce 2011 kvůli tomu, že se zdržely práce na spektrometru, který raketoplán ponese k ISS.